Умови та правила роботи
Психотерапевтичний контракт
Контракт найперше відображає правила психотерапевтичного прийому та консультування.
Починаючи роботу зі мною – ви приймаєте умови психотерапевтичного контракту, погоджуєтеся з умовами та правилами роботи зазначеними в цьому контракті
та договорі публічної оферти.
Цей контракт є невід'ємною частиною договору публічної оферти.
Інформована згода щодо контракту - обов'язкова для спільної роботи.
1. Психотерапія, консультування – це професійні стосунки.
Стосунки терапевта з клієнткою чи клієнтом є професійними стосунками, їх мета – підтримати клієнтку чи клієнта в їх розвитку та змінах.
Терапевт відповідає за організацію терапевтичного простору, його надійність і конфіденційність, несе відповідальність за якість своїх професійних послуг.
Терапевт діє в інтересах клієнток та клієнтів і враховує їх першочергово.
1.1. Не допускаються жодні інші формати стосунків паралельно з психотерапією, консультуванням.
Терапевт несе відповідальність за підтримання професійних кордонів і дотримання етики. Терапевт не надає клієнтці чи клієнту ніяких інших послуг, крім консультаційних, і не отримує ніяких послуг від клієнтки чи клієнта.
1.2. Терапевт не спілкується з клієнткою чи клієнтом поза терапевтичними сесіями (зустрічами).
Виняток – обговорення розкладу зустрічей. Терапевт не вступає в дружні, робочі або романтичні стосунки з клієнткою чи клієнтом в період терапії та щонайменше два років після її закінчення.
1.3. І терапевт, і клієнтка чи клієнт погоджуються не займатися сторонніми справами під час сесії, не переглядати телефон і не відволікатися на паралельні повідомлення або дзвінки.
1.4. Консультації відбуваються онлайн (в сервісі, погодженому з терапевтом).
І терапевт, і клієнтка чи клієнт зобов'язуються забезпечити себе тихим місцем на час зустрічі й інтернет-з'єднанням, достатнім для відеозв'язку (розбірливого, безперервного відео і звуку). В цьому місці не має бути інших людей (виключення - неповнолітні діти, які мають перебувати з клієнткою чи клієнтом, їх присутність обговорюється індивідуально). Клієнтка чи клієнт мають мати можливість перебувати в цьому місці протягом усієї сесії (це місце має бути достатньо безпечним на випадок повітряної тривоги).
1.5. Щоб отримати користь від зустрічі, клієнтці або клієнту корисно максимально включатися в роботу, у вправи, в обговорення, робити записи під час і після зустрічі. Водночас клієнтка чи клієнт може перервати терапевта, не відповідати на будь-які питання або відмовитися від вправи.
1.6. Терапевт може відмовитися проводити сесію в разі порушення рамок, наприклад, якщо клієнтка чи клієнт підключаються на сесію не у відповідному місці (публічне місце, кав`ярня тощо). Така сесія оплачується як пропуск.
1.7. Матеріали з Google теки створені для індивідуального використання клієнтом або клієнткою.
1.8. Сесії проводяться українською мовою. Терапевт, оскільки є на роботі, згідно законодавства розмовляє українською. Клієнт або клієнтка може розмовляти іншою зручною мовою.
1.9. Терапевт не надає послуги клієнтам до 18 років і громадянам рф.
1.10. Комунікація з терапевтом відбувається через електронну пошту: oleksandr.konev.psy@gmail.com (за винятком попередньо домовлених альтернативних варіантів комунікації)
2. Психотерапія чи консультування можуть підіймати неприємні емоцій та почуття в процесі роботи.
2.1. Інтенсивність переживань може підштовхувати вас до найрізноманітніших рішень і вчинків, часто такі вчинки передчасні. Не приймайте важливих рішень на хвилі емоцій, що виникли в ході терапії (наприклад, розлучення, переїзд тощо). Обговоріть свої почуття на найближчій сесії.
2.2. Терапевт відповідальний за те, щоб зберігати пильність на сесії, він повідомляє клієнтці чи клієнту про свої спостереження, думки і гіпотези. Водночас за висновки, рішення та дії, які клієнтка чи клієнт робить на основі почутого, відповідальна сама клієнтка чи клієнт.
2.3. Терапевт не може повністю відповідати за досвід кожної конкретної клієнтки чи клієнта або гарантувати, що терапія не буде пов'язана з важкими переживаннями і неприємними емоціями. Робота з терапевтом здатна дати хороші результати людям, які продовжують відвідувати терапію, попри складні почуття. Водночас, якщо ви відчуваєте складнощі - обов'язково повідомте терапевта, щоб було можливим краще розуміння вашого досвіду.
2.4. Якщо ви незадоволені тим, як йде ваша робота, обговоріть це з вашим терапевтом. Складність або відчуття безвиході можуть вказувати на приховані можливості, на неточно сформульовані цілі або неправильно обрану стратегію. Ваші відчуття про власний прогрес – цінна інформація для процесу терапії.
3. Ніколи не вживайте алкоголь чи інші речовини, здатні викликати змінений стан свідомості, перед сесією.
3.1. Клієнтці чи клієнту заборонено приходити на консультацію в стані сп'яніння (в тому числі легкого), під впливом наркотиків або сильних заспокійливих (за винятком випадків, коли постійний прийом заспокійливих прописаний лікарем, і про це заздалегідь повідомлено терапевтку). Терапія в зміненому стані свідомості небезпечна для клієнта.
3.2. У випадку, якщо клієнтка чи клієнт приходить на сесію в зміненому стані свідомості під дією речовин (крім прописаних та погоджених ліків), така сесія вважається пропущеною: вона сплачується в повному розмірі, але не проводиться.
3.3. Кофеїн, нікотин або ноотропи не заборонені на час терапії, оскільки не призводять до зміненого стану свідомості.
4. Психотерапевтична робота та консультування є конфіденційними.
4.1. Терапевт не має права розкривати вашу особистість нікому і за жодних обставин (за винятком ситуацій, передбачених законодавством: наприклад, якщо вірогідно відомо, що вам загрожує смертельна небезпека).
4.2. Коли терапевт отримує супервізію*, він не використовує ваше справжнє ім'я і змінює обставини вашої ситуації так, щоб вас не можна було впізнати.
*Супервізією називають розбір випадків з психотерапевтичної практики в професійному колі терапевтів, в групі фахівців або індивідуально, з метою глибокого аналізу роботи терапевта та вдосконалення терапевтичного плану та втручань для клієнта.
4.3. І терапевт, і клієнтка чи клієнт зобов’язуються не вести аудіо- чи відеозапис зустрічей, попередньо не отримавши письмової згоди другої сторони. Лише за попереднім погодженням та попередньою письмовою згодою клієнтки чи клієнта терапевт може вести аудіозапис сесії для аналізу своєї роботи, використовувати частини записів, які не порушать анонімність, на супервізії.
4.4. Терапевт не поширює внутрішні файли (бланки, опитувальники, заповнені клієнтом, повні аудіозаписи) та не передає їх третім особам і зобов'язується піклуватись про безпеку зберігання цих даних.
4.5. Якщо клієнтка чи клієнт надавали письмову згоду на аудіозапис сесій, вони можуть в будь-який момент відмовитися від ведення аудіозаписів сесій, терапевт зобов'язаний з цього моменту не вести записи і, на вимогу, знищити всі попередні записи і їх копії.
4.6. Під час роботи з терапевтом клієнтка чи клієнт маєте право використовувати несправжнє ім'я, але зобов’язані надавати правдиву інформацію про свій психічний стан.
4.7. Клієнтка чи клієнт може відмовитися відповідати на ті чи інші питання терапевта, але зобов'язані надати їй правдиву інформацію щодо своїх психіатричних діагнозів, хімічних залежностей і спроб суїциду.
4.8. Терапевт не контактує з клієнтками та клієнтами поза узгодженим робочим каналом комунікації, не стежить за клієнтами в соціальних мережах, не реагує та не поширює жодну інформацію від клієнток та клієнтів в соціальних мережах. Ці обмеження діють на час психотерапевтичної роботи та спрямовані на збереження конфіденційності роботи терапевта з клієнтками чи клієнтами.
4.9. Якщо терапевт випадково зустрічається з клієнткою чи клієнтом в інших контекстах (випадкова зустріч на вулиці, зустріч на сторонніх онлайн подіях тощо), терапевт не вітається з клієнткою чи клієнтом першою та не демонструє іншим особам першою того, що він знайомий з клієнткою чи клієнтом. Лише клієнтка чи клієнт на свій власний розсуд та за власним бажанням можуть першими вітатися з терапевтом чи демонструвати іншим особам, що вони знайомі з терапевтом. Ці обмеження спрямовані на збереження конфіденційності клієнток та клієнтів, діють як протягом терапії так і після її завершення без обмеження в часі.
4.10. Терапевт не працює з людьми, які є близькими родичами (такими, що активно включені в життя одне одного). Це обмеження спрямоване на збереження конфіденційності кожної окремої клієнтки чи клієнта. Якщо вам відомо, що терапевт працює з кимось з вашим близьких родичів - зверніться до іншого фахівця. Якщо вам стає це відомо в процесі роботи - обов’язково повідомте терапевта для обговорення ситуації.
5. І терапевт, і клієнтка чи клієнт включають сесії в свій робочий графік та слідують домовленому графіку.
5.1. Найчастіше сесії проходять раз на тиждень в обумовлений терапевтом і клієнткою чи клієнтом час. За необхідності зустрічі можуть відбуватися частіше чи рідше.
5.2. Терапевт сприяє закріпленню за клієнткою чи клієнтом конкретного часу, за винятком випадків, коли клієнтка чи клієнт скасовує зустріч, або клієнтка чи клієнт не може визначитися з постійним часом через особливості власних графіків. Разом з тим терапевт залишає за собою право запису на різні дні враховуючи обставини: навчання, непередбачувані обставини тощо.
5.3. Сесія (зустріч) триває 50 хвилин для стандартної терапевтичної сесії. Сесія може тривати 30 хвилин у окремих випадках (важка форма депресії), в такому випадку вартість тимчасово змінюється за домовленістю. Опрацювання травматичного досвіду, тренінг навичок може потребувати більше часу за попередньою домовленістю.
5.4. Зміни щодо оплати, часу, частоти зустрічей, формату роботи обговорюються індивідуально. Графік сесій може бути змінений терапевтом на період відпустки чи інших обставин, через які терапевт не може зберегти звичний графік прийому.
5.5. Якщо у вас виникло питання про процес вашої терапії і воно не пов'язано безпосередньо з розкладом чи оплатою, дочекайтеся наступної консультації та задайте його терапевту. Якщо між сесіями ви надсилате терапевту повідомлення, що не стосується узгодження графіку зустрічей - терапевт надасть вам коротку відповідь або це питання обговорюється на наступній сесії.
5.6. Якщо ви переживаєте гостру кризу, напишіть терапевту і домовтеся про додаткову сесію. Втім врахуйте, що терапевт може не відповідати вам у неробочий час. Терапевт зазвичай відповідає на повідомлення в проміжку з 10:00 до 18:00 за Києвом в понеділок, середу та суботу. Терапевт зазвичай не відповідає на повідомлення у вихідні дні та у будні під час відпустки. Терапевт не завжди може надавати швидку відповідь, оскільки не відповідає на повідомлення під час прийому (якщо в цей час має сесію з іншою клієнткою чи клієнтом). Зазвичай терапевт намагається надати вам відповідь протягом робочої доби (наприклад, якщо ви написали перед закінченням робочого дня, терапевт може вам надіслати відповідь протягом робочого дня в середу).
6. Консультація (сесія) оплачується не менше, ніж за добу до початку. Неоплачена за добу консультація вважається такою, яку відмінила клієнтка чи клієнт (якщо інше заздалегідь не погоджено з терапевтом).
6.1. Клієнтка чи клієнт зобов'язується не пропускати сесії і не спізнюватися. Якщо клієнтка чи клієнт запізнюється, час закінчення сесії не змінюється. Наприклад, якщо клієнтка чи клієнт запізнилися на сесію, призначену на 9:00, вона як і раніше закінчиться о 09:50 незалежно від часу запізнення.
6.2. Час очікування терапевтом в разі запізнення клієнтки чи клієнта – 15 хвилин. Тобто якщо ви запізнюєтеся на сесію більш ніж, на 15 хвилин (та не сповіщаєте про це) – сесія вважається пропущеною (пропуск, що оплачується).
6.3. Ви можете скасувати сесію за добу або більше до призначеного часу. Якщо ви повідомляєте про скасування сесії менш ніж за 24 години до початку, ви оплачуєте повну вартість сесії.
6.4. Якщо ви вагаєтеся щодо якихось з моментів стосовно переносу чи відміни сесії - напишіть про це терапевту.
6.5. Щоб скасувати або перенести сесію або призначити додаткову зустріч, напишіть терапевту в той канал зв'язку, який був наперед погоджений для спілкування. Якщо ви написали в канал зв'язку, який не був погоджений про скасування сесії - вважається, що ви не повідомили про скасування сесії.
6.6. Терапевт може відмінити сесію менш за 24 години у випадку, якщо виникли обставини, які роблять неможливим надання якісних послуг або проведення консультації не етичними (наприклад, різкий головний біль, який не піддається знеболенню та робить неможливим надання якісних послуг). В такому разі оплата сесії зберігається та переноситься на наступну сесію.
6.7. Якщо клієнтка чи клієнт регулярно переносять, відміняють, пропускають сесії (більше 3-х разів на місяць або більше 3-х разів поспіль), терапевт може (попередньо повідомивши про це) перестати бронювати погоджений час за клієнткою та клієнтом та може пропонувати цей час для роботи іншим людям. Також в таких випадках терапевт може змінити умови щодо часу відміни або оплати сесії для клієнтки чи клієнта, повідомивши про це письмово.
6.8 Запис на сесії відбувається за Київським часом, оскільки терапевту не відомо з якої країни чи міста ви будете підключатись.
6.9. Клієнтка чи клієнт зобов'язані вчасно оплачувати консультації за узгодженою ціною. Наступна сесія оплачується до часу її початку (не менше ніж за 24 години до початку).
6.10. Якщо у вас різко змінилася фінансова ситуація, обговоріть це з вашою терапевтом. У деяких випадках ціна може бути тимчасово знижена.
6.11. Терапевт може підвищити вартість своєї роботи, але зобов'язаний повідомити про це як мінімум за місяць до цього.
6.12. Вартість послуг може змінюватись у звʼязку з коливаннями курсу долара США.
7. Терапія може бути завершена за спільною згоди терапевта та клієнтки чи клієнта або за рішенням лише терапевта чи лише клієнтки чи клієнта.
7.1. Як правило, терапія завершується за спільною згодою терапевтки і клієнтки чи клієнта. Проте, клієнтка чи клієнт має право закінчити терапію за своєю ініціативою в будь-який момент часу без додаткових умов.
7.2. Терапевт може запропонувати провести одну або кілька завершальних сесій, щоб підвести підсумки роботи. Завершальні зустрічі вкрай корисні з точки зору терапевтичного процесу, але клієнтка чи клієнт має право відмовитися від них.
7.3. Якщо клієнтка чи клієнти вирішили завершити сесію за своєю ініціативою - рекомендується про це повідомити на сесії. Якщо клієнт чи клієнтка обирають проінформувати про завершення в повідомленнях між сесіями - терапевт не може обговорювати це рішення в переписці (відповідно до пункту 1.2.), а лише може запропонувати завершальну сесію для обговорення та підведення підсумків роботи.
7.4. Як правило, спонтанне бажання негайно завершити терапію вказує на складнощі, розуміння яких важливе для процесу психотерапії. Розкажіть про свої переживання терапевту, перш ніж приймати рішення.
7.6. Терапія може бути завершена терапевтом, якщо через особисті обставини, стан здоров'я тощо продовжувати роботу буде не етично з боку терапевта.
7.7. Терапія може бути завершена терапевтом, якщо клієнтка чи клієнт порушує умови цього психотерапевтичного контракту або договору оферти.
7.8. Правило конфіденційності діє не лише під час терапії, але і після її закінчення.
8. Робота психотерапевта керується етичними стандартами Української асоціації конітивно-поведінкової психотерапії (посилання на етичні стандарти).
9. На психодіагностичне обстеження поширюється дія цього контракту.
9.1 Психодіагностичне обстеження не є терапевтичною сесією. Конев Олександр Сергійович виступає не в ролі терапевта, а в ролі клінічного психолога.
9.2 Обстеження триває до 100 хвилин.
9.3. Після обстеження психолог підготовує патопсихологічний висновок і висилає клієнту або клієнтці впродовж 7 днів.
9.4. Психодіагностичне обстеження не є встановленням діагнозу, оскільки Конев Олександр Сергійович не є лікарем-психіатром.
9.5. За потребою, результат психодіагностичного дослідження спрямовується до лікаря-психіатра, який встановлює остаточний діагноз.
9.6. Для остаточного діагнозу, за потребою, вам необхідно буде звернутись до лікарів-психіатрів, контакти яких надасть клінічний психолог, оскільки з ними співпрацює.
10. На тренінг навичок поширюється дія цього контракту.
10.1. Тренінг навичок не є терапевтичною сесією. Конев Олександр Сергійович виступає не в ролі терапевта, а в ролі тренера.
10.2. Тренінг навичок триває 50 хвилин.
10.3. Частоста зустрічей тренінгу навичок узгоджується індивідуально, зазвичай це 1 тренінг на тиждень або 2 тижні. Тренінги і терапевтичні сесії можуть чергуватись.
Працюючи з Коневим Олександром Сергійовичем, ви погоджуєтеся з цими умовами.
Цей контракт є невід'ємною частиною договору оферти.